Чи можна поділити будинок і земельну ділянку?

Це питання часто ставить у глухий кут не тільки їх господарів, але і юристів, експертів, суди. Родзинка ситуації в тому, що  більшість об’єктів нерухомості не підпадають під поняття подільна річ, а, отже, поділу не підлягають. Однак данне правило не поширюється на земельні ділянки. Що ж стосується індивідуальних будинків, то данне правило може бути застосовано не до всіх будинків, тому деякі з них все ж таки можуть бути поділені в натурі.

Визначення критеріїв можливості розділу житлового будинку – питання окреме. Ми лише зазначимо, що існують будинки, розділ яких можливий, а також будинки, які фактично ніяк поділити не можна. При цьому можливість розділу визначається в кожній конкретній ситуації.

Разом з тим в незалежності від того, чи може бути розділений будинок фактично, юридично будь-яке майно може бути в частковій власності. Тому будь-який об’єкт нерухомості, у тому числі будинок або земельну ділянку, можна поділити юридично. Що ж стосується фактичного розділу і відділення раніше визначених часток його можливість визначається тільки практикою. При цьому при фактичному розділі будинку (земельної ділянки) на частини необхідно попередньо поділити дані об’єкти юридично. І тільки потім, визначивши частки кожного з господарів, приступати до розділу майна в натурі.

На практиці будь-які розділи завжди починають з будинку. Земельна ділянка в даному випадку буде підлягати розподілу в залежності від того, яким чином буде поділений будинок. Дане правило використовується тому, що будову поділити завжди складніше, ніж земельну ділянку. Так як розділ землі – процес досить простий, як юридично, так і фізично. Тому ми радимо звернутися до спеціалістів — які проведуть раздел дома в натуре в житловому будинку як при повній згоді між сусідами, так при відсутності взаємної домовленості!

Добавить комментарий

Related Post