Чи можна поділити будинок і земельну ділянку?

Це питання часто ставить у глухий кут не тільки їх господарів, але і юристів, експертів, суди. Родзинка ситуації в тому, що  більшість об’єктів нерухомості не підпадають під поняття подільна річ, а, отже, поділу не підлягають. Однак данне правило не поширюється на земельні ділянки. Що ж стосується індивідуальних будинків, то данне правило може бути застосовано не до всіх будинків, тому деякі з них все ж таки можуть бути поділені в натурі.

Визначення критеріїв можливості розділу житлового будинку – питання окреме. Ми лише зазначимо, що існують будинки, розділ яких можливий, а також будинки, які фактично ніяк поділити не можна. При цьому можливість розділу визначається в кожній конкретній ситуації.

Разом з тим в незалежності від того, чи може бути розділений будинок фактично, юридично будь-яке майно може бути в частковій власності. Тому будь-який об’єкт нерухомості, у тому числі будинок або земельну ділянку, можна поділити юридично. Що ж стосується фактичного розділу і відділення раніше визначених часток його можливість визначається тільки практикою. При цьому при фактичному розділі будинку (земельної ділянки) на частини необхідно попередньо поділити дані об’єкти юридично. І тільки потім, визначивши частки кожного з господарів, приступати до розділу майна в натурі.

На практиці будь-які розділи завжди починають з будинку. Земельна ділянка в даному випадку буде підлягати розподілу в залежності від того, яким чином буде поділений будинок. Дане правило використовується тому, що будову поділити завжди складніше, ніж земельну ділянку. Так як розділ землі – процес досить простий, як юридично, так і фізично. Тому ми радимо звернутися до спеціалістів — які проведуть раздел дома в натуре в житловому будинку як при повній згоді між сусідами, так при відсутності взаємної домовленості!

Добавить комментарий

Related Post

Чотири звички, які допоможуть прожити на 28 років більшеЧотири звички, які допоможуть прожити на 28 років більше

Молодість продовжать альтруїзм, стакан кефіру і сон після 20:00. Мета жити довго здається утопічною і нудною, адже для її досягнення потрібно без кінця їсти вівсяну кашу і пропадати в спортзалі.

Tickets.ee: доступные авиабилеты в Эстонии и не только!Tickets.ee: доступные авиабилеты в Эстонии и не только!

Портал Tickets.ee – это отличный выбор для туристов, привыкших путешествовать с полным комфортом! Данная компания предлагает lennupiletid (авиабилеты), а также номера в популярных гостиницах, которые можно выбрать на сайте партнера.